Powrót

O Regionie

:: Strona Główna : O Regionie

WINNICA FRITZ zlokalizowana jest nieopodal Nowego Sącza - niezwykle ciekawego miasta o długiej historii położonego u stóp Beskidu Sądeckiego w dolinie rzeki Dunajec.Sądecczyzna spełnia prawie wszystkie wymagania turystów – można tu znaleźć góry, jezioro, ostępy leśne i pełne zabytków miasta, łemkowskie drewniane cerkiewki i monumentalne kościoły, a także najnowocześniejszą infrastrukturę sportową i szereg słynnych kurortów sanatoryjnych i uzdrowiskowych. W największych centrach sadowniczych (Łącku i Łososinie Dolnej), każdego roku w okresie kwitnienia sadów organizowane są Święta Kwitnącej Jabłoni, będące przeglądem kulturalnych i gospodarczych osiągnięć regionu. W imprezach tych biorą udział zespoły regionalne, orkiestry dęte oraz znani artyści scen polskich.

 

 

Atrakcje regionu

Zobacz co warto ODWIEDZIĆ będąc w okolicy!
 
 

Mury obronne w Nowym Sączu

 
 

Już w XIV wieku miasto otaczał łańcuch obwarowań, z trzema bramami miejskimi i systemem baszt. Z murami połączony był Zamek Królewski, który stanowił ważne ogniwo obronne. Do dzisiaj oglądać można fragmenty średniowiecznych umocnień Nowego Sącza: resztka muru z basztą Kowalską przy zamku, mur obronny o długości 20 m i wysokości około 5 m, zachowała się również część wału ziemnego.

 

 

Ołtarz Papieski w Starym Sączu

 
 

Będąc w Nowym Sączu koniecznie trzeba zobaczyć Ołtarz Papieski, który zbudowany został z okazji wizyty Papieża Polaka Jana Pawła II w Starym Sączu w czerwcu 1999 roku. Co ciekawe ołtarz miał zostać rozebrany jak większość innych tymczasowych ołtarzy papieskich, ale tak bardzo spodobał się okolicznym mieszkańcom i turystom, że postanowiono go zachować i tak stoi do dziś, zdobiąc starosądeckie błonia.

 

 

Sądecki Park Etnograficzny

 
 

Jedna z najciekawszych atrakcji powiatu Nowosądeckiego, która przyciąga coraz większą liczbę turystów. Prócz tradycyjnego Skansenu powstało tu unikatowe Miasteczko Galicyjskie, wzorowane na XIX-wiecznym Starym Sączu, Lanckoronie oraz Lipnicy Murowanej. Stoi tu rekonstrukcja Ratusza, dwory szlacheckie, domy mieszkalne czy remiza, a ponadto działają warsztaty rzemieślnicze, np. atelier fotografa. 

 

 

 

Willa Poprad

 
 

Pragniemy stworzyć pełną uroku przestrzeń, gdzie oderwiesz się od codzienności, gdzie rozkoszując się smakami kuchni odpoczniesz nad szumiącym Popradem, gdzie z koszem piknikowym w gronie najbliższych spędzisz wyjątkowe chwile, gdzie zrelaksujesz się wśród malowniczych ryterskich terenów u stóp ruin zamku. Elegancja, jakość oraz dbałość o najdrobniejszy szczegół sprawią, że każde spotkanie w Willi Poprad będzie wyjątkowe.

 

 

 

Hotel Heron

 
 

Heron Live Hotel to miejsce połączenia żywiołów, które energie czerpie wprost z otaczającej go natury - bliskość gór, spokój lasu, żywioł wody. Goście odczuwają radość z życia wszystkimi zmysłami odwiedzając Hotel Heron. Jezioro Rożnowskie znajdujące się bezpośrednim sąsiedztwie obiektu sprawia, że jest to miejsce bliskie naturze oraz magiczne.

 

 

 

Kolej gondolowa

 
 

Kolej gondolowa jest elementem stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Gondola wspina się po zboczu Jaworzyny na wysokość 1114 m. Stacja dolna kolejki znajduje się w dolinie Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju. Widok ze szczytu Jaworzyny Krynickiej jest bardzo rozległy i uważany za najpiękniejszy w regionie. Można stąd zaobserwować cały Beskid Sądecki, część Beskidu Niskiego, Tatry, a przy dobrych warunkach pogodowych nawet Bieszczady.

 

 

 

Uzdrowiska

 
 

Powiat nowosądecki poszczycić może się ogromną liczbą uzdrowisk oraz ujęć wód leczniczych. Uzdrowiska zlokalizowane są w urokliwej okolicy wśród szczytów i potoków górskich. Na turystów i kuracjuszy czeka tu kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych i sanatoryjnych, które oferują lecznicze kąpiele, zabiegi borowinowe, masaże, gimnastykę, inhalacje oraz kurację pitną wodami o doskonałym składzie mineralnym i smaku, zwanymi „kwaśnymi wodami”.  

 

 

Ryterski Raj

 
 

Ośrodek Rekreacyjny Ryterski Raj położony jest w malowniczej miejscowości Rytro w Popradzkim Parku Krajobrazowym na południu Polski przy granicy ze Słowacją. Posiada doskonale usytuowany stok narciarski, z trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Krystaliczna woda, zawsze czyste, świeże powietrza, to tylko niektóre z naszych atutów.

 

 

 

 

Hotel Paryski **** Art&Business

 
 

Hotel Paryski**** Art&Business to nowa, wyjątkowa inwestycja w Zakopanem – luksusowy hotel o modelu Art&Business z Klubem Artystycznym (scena dla artystów, duży parkiet do tańczenia ,luksusowy Drink-Bar, prestiżowa palarnia cygar ) zaplecze konferencyjne (sale konferencyjne, restauracja, lobby bar) i atrakcjami dla gości ( SPA, basen, jakuzi, sauny) zaraz przy hotelu znajdują się wyciągi narciarskie i malownicza trasa spacerowa na Bachledzkim Wierchu. Wybór tego hotelu gwarantuje spokojny i sielankowy pobyt z cudownymi widokami na całe Tatry.

 

 

 

Hotel Nosal *** Zakopane

 
 

Hotel Nosal *** to 35 komfortowych apartamentów hotelowych przystosowanych zarówno dla Gości biznesowych, indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi. Lokalizacja w starej i pięknej dzielnicy Zakopanego Jaszczurówka-Bory blisko Stacji Narciarskiej Nosal, Kolejki Linowej na Kasprowy Wierch i Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego , sprzyja spacerom i wycieczkom górskim, spotkaniom konferencyjno - biznesowym oraz dla tych, którzy upodobali sobie tętniące życiem miasto.

 

 

Czorsztyn

 
 

Zamek w Czorsztynie - największą atrakcją miejscowości jest Góra Zamkowa i stojące tu ruiny XIV-wiecznego zamku, pamiętającego czasy Kazimierza Wielkiego. Ruiny są zabezpieczone i udostępnione dla turystów. O krok do malowniczego jeziora, po którym kursują statki i gondole, wznosi się kolejny okazały zamek w Niedzicy.

 

 

 

 

Pieniny

 
 

Wyjątkowo malownicze pasmo górskie leżące na granicy Polski i Słowacji. Stanowią one najwyższą część długiego pasa skałek wapiennych. Wśród atrakcji turystycznych należy wymienić przede wszystkim spływ tratwami przełomem Dunajca, Wąwóz Homole - głęboko wcięty, stromościenny wąwóz w Małych Pieninach. 

 

 

 

 

Spływ Popradem / Dunajcem

 
 

Podczas spływu łodziami Doliną Popradu oraz Dunajca gwarantujemy wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia pośród przyrody obfitującej w wyjątkowe okazy flory i fauny charakterystyczne dla terenów Beskidu Sądeckiego!

 

 

 

 

 

Stacje Narciarskie

 
 

Największe ośrodki narciarskie w małopolsce: Stacja Narciarska Ryterski Raj, Stacja Narciarska 'Małe Ciche', Stacja Narciarska Kotelnica Białczańska. Świetny wybór dla osób chcących spędzić aktywnie swój czas .

 

 

Wody Termalne

 
 

Termy Bukowina, Białka Tatrzańska oraz Chochołów - Kąpiel w wodach termalnych to chwila relaksu oraz szansa na ukojenie nerwów i odpoczynek od codzienności. Ze względu unikalny skład mikroelementów i pierwiastków wpływa korzystnie na zdrowie. 

 

 

 

W samym sercu beskidów

Unikatowe siedlisko rodzi owoce idealne

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fritz, w celu otrzymywania informacji handlowych, o których mowa w art. 10 ustawy z dn. 18.07.2002 o Świadczeniu usług drogą elektroniczną, przesyłanych przez Fritz